Modele anatomiczne nie wyłącznie do nauki anatomii, ale również weterynaryjne.

Modele anatomiczne możemy kupić w specjalnych sklepach. Natomiast nie są to tylko modele anatomiczne poszczególnych części ciała na których edukują się przyszli specjaliści oraz poznają anatomie. Występują również modele anatomiczne zwierząt, które służą do edukacji lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest niezwykle ogromny. Niezwykle znane są zaawansowane fantomy kota do edukacji resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Studenci mogą się na nich nauczyć:

  • innych metod RKO
  • bandażowania
  • nakłuć żylnych w paru miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na jakich można naprawdę sporo się nauczyć. Możemy jednocześnie kupić lecz i jedynie jedną np łapkę psa do wiedzę robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Są one dużo starannie odwzorowane, dzięki czemu uczeń w prosty sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją umiejętność. Osteoporoza, myślicie, że to choroba tylko ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, które pokazują przebieg choroby oraz jego poziomy u pupila. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne mają zdrowe kolano ze wszystkim strukturami jak ścięgna itd. Kolejne prezentują zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do momentu bardzo rozwiniętego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do również szczególnie atrakcyjnych oraz ciekawych. Co łączą: Sztuczne zęby oraz kości otoczone miękką gumą także zaopatrzony jest w uchwyt i ramię oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG oraz zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niezwykle ciekawie stworzone oraz pozwalają przyszłemu weterynarzowi zrobienie perfekcyjnego zbadania i wyczyszczenie jamy ustnej. Posiadają również ramię mocujące, dzięki czemu potrafimy pysk psa zlokalizować w każdym miejscu oraz nauczyć się wykonywać zabiegi.


Tak jak i u ludzi modele anatomiczne zwierząt mogą być powiększone. Niektóre zwierzęta są tak subtelne i aby opisać ich elementy powinno się je powiększyć. Takim przykładem może być wzór głowy komara. Jest on powiększony aż 80 razy. Przedstawia on struktury aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne zwiększone toż np mrówka 30x powiększona. Znakomicie nadaje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Barwne modele anatomiczne potrafimy kupić np jako przykład stopy konia. Są on w paru wzorach i jest stworzony jako projekt 3d. Jak postrzegamy modele anatomiczne zwierząt cieszą się również bardzo dużym zaangażowaniem. Asortyment jest wprost duży. Jeśli nie zajdziemy – modele anatomiczne, jakie nam odpowiadają zawsze potrafimy złożyć indywidualne zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są tworzone dla nas biorąc pod uwagę to co dla nas najistotniejsze. Musimy jednak pamiętać, iż takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Jednak wybierajmy sprawdzone i promowane spółki, jakie są od lat na krajowym rynku.

Możesz również polubić